Vin colindători sub bradul oraşului!

Începând de astăzi, până pe 20 decembrie, în jurul Bradului de Crăciun de pe platoul din faţa Sălii de Sport Municipale, grupuri de elevi de la unităţile de învăţământ din Curtea de Argeş vor prezenta programe de colinde. Aceştia au adus diverse cadouri şi jucării pentru "Cutia cu daruri", campanie de care se ocupă personalul din cadrul administraţiei municipale. Scopul declarat este acela de a aduce bucurie pentru micuţii ce provin din familii cu posibilităţi materiale reduse. Astăzi au dat startul cei de la Şcoala Gimnazială "Regina Maria" şi Liceul Tehnologic "Constantin Dobrescu", iar marţi, la ora 11.00, vor cânta copiii de la Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă", urmaţi la ora 12.00 de corurile de la Şcolile Gimnaziale "Carol I" şi "Mircea cel Bătrân". Miercuri, de la ora 11.00, vor colinda prichindeii de la G.P.P. "O lume minunată", după care, la 11.30 se vor prezenta tinerii de la Liceul Tehnologic Auto, ziua de colinde fiind încheiată de liceenii de la "Regele Mihai ", care vor cânta la ora 13.00. Joi, tot de la 11.00, le va veni rândul elevilor de la Şcoala Gimnazială "Basarab I", iar la 11.45 vor intra în rândul colindătorilor participanţii de la Liceul Tehnologic "Ferdinand I". În fine, vineri, de la ora 14.00, programul de colinde se va finaliza cu grupul de la Clubul Copiilor Curtea de Argeş.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
