Ia Românească, sărbătorită la Curtea de Argeş!
Astăzi, începând cu ora 16.00, Casa Norocea va găzdui un eveniment organizat cu ocazia Zilei Universale a Iei, în cadrul căruia va avea loc finisajul expoziţiei IA ROMÂNEASCĂ, realizată de copiii care frecventează Atelierul AŞA, coordonat de prof. Ramona Chiţu. La acest atelier - care a început pe data de 4 iunie - au participat elevi de la şcolile gimnaziale "Basarab I", "Carol I" şi "Sf. Apostol Andrei" din municipiu, dar şi de la şcolile gimnaziale nr. 1 Corbeni, Cicăneşti şi "Prof. Dr. V. Vasilescu" Oeşti.
