Seară caritabilă pentru "Sf. Cristofor"
Centrul "Sf. Cristofor" împreună cu Fundaţia CID Bucureşti vor organiza vineri o seară caritabilă pentru copiii provenind din familii defavorizare care îl frecventează. Evenimentul va avea loc la Restaurantul "Capra Neagră", începând cu ora 17.00, iar preţul unui meniu este de 50 lei. Banii strânşi se vor folosi pentru recreerea micuţilor pe durata vacanţei. Sunt aşteptaţi să participe reprezentanţi din conducerea Consiliului Judeţean, cadre didactice, fostul primar al municipiului, Nicolae Diaconu, noul edil-şef ales Constantin Panţurescu şi alţi oameni cu suflet şi dăruire, sensibilizaţi de situaţia precară a copiilor cu care soarta a fost mai zgârcită, ne-a informat coordonatorul Centrului "Sf. Cristofor", Gabriela Ciucă.
