Panţurescu a demisionat!
Până acum două zile, primarul ales al municipiului era membru în trei consilii de administraţie, dar cum legea nu-i permite să mai facă parte din vreunul după învestire, Constantin Panţurescu a demisionat din fiecare. El a fost cunoscut pentru rolul avut la spital, acolo unde era preşedintele Consiliului de Administraţie, dar a făcut parte şi din C.A.-urile de la Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă" şi din cel al Liceului Auto. Posturile rămase libere vor fi completate cu alţi consilieri locali, după ce aceştia vor fi învestiţi vinerea viitoare.
