Omagiu pentru primul suveran al ţării noastre
Elevii din clasa a II-a A, de la Şcoala Gimnazială "Carol I", au mers ieri cu bucurie şi entuziasm la mormântul primului rege al României, însoţiţi de profesorul Simona Anton, pentru a depune flori în semn de cinstire şi preţuire pentru suveranul al cărui nume îl poartă instituţia - nume de care copiii sunt foarte mândri. "Ca în fiecare an, am venit cu respect să depunem flori la mormântul regelui Carol I, pentru că astăzi, în afară de Înălţarea Domnului şi Ziua Eroilor, este şi ziua şcolii noastre, care îi poartă numele", ne-a declarat cadrul didactic.
