Hram la biserica din Posada

Biserica "Înălţarea Domnului" din cartierul Posada şi-a sărbătorit ieri hramul în prezenţa unui număr mare de credincioşi care au venit să ia parte la slujbă, dar şi la parastasul pentru pomenirea eroilor. De altfel, motivul de bucurie a fost dublat de faptul că anul acesta se împlinesc 15 ani de când s-a pus prima piatră de temelie pentru acest lăcaş de cult. "A participat foarte multă lume - în jur de 350 persoane - şi s-a împărţit hrană caldă la toţi", ne-a spus preotul Ion Cosmin Herişanu.
