"Carol I" serbează 107 ani de existenţă
Astăzi, începând cu ora 13.00, la Şcoala Gimnazială "Carol I" va avea loc festivitatea organizată cu ocazia "Zilelor Şcolii", în cadrul căreia elevii şi dascălii vor desfăşura mai multe activităţi. Programul va începe cu intonarea unui "Te Deum", urmând apoi depuneri de coroane la Monumentul Eroilor din holul şcolii, un cuvânt de bun venit adresat de directorul şcolii şi un moment artistic organizat de elevi. Cu acest prilej, gazdele se vor reîntâlni cu oficialităţi, precum şi cu foste şi actuale cadre didactice de la şcoală. Tot astăzi, la ora 10.00, clasa a II-a A, împreună cu prof. înv. primar Simona Anton, vor depune flori la mormântul Regelui Carol I.
