O nouă expoziţie la muzeu!
Joi, începând cu ora 17.00, în Sala Basarabilor din cadrul Muzeului Municipal va avea loc vernisajul expoziţiei ''Portrete Regale - 150 de ani de existenţă a Familiei Regale din România", în cadrul căreia publicul argeşean va putea admira lucrări ale artistului plastic Karol Racz-Sochirca. La eveniment sunt aşteptaţi să participe toţi iubitorii de artă şi de frumos.
