Menţiune naţională la Sociologie pentru Maria Petrescu!

V-am informat în urmă cu două săptămâni că eleva Maria Petrescu (XII-a F), de la Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă", a obţinut la etapa judeţeană a Olimpiadei de Ştiinţe Socio-Umane, disciplina Sociologie, media 9,65. Week-end-ul trecut, la Tulcea, s-a desfăşurat faza naţională a Olimpiadei de Sociologie la care au participat elevi din întreaga ţară. După o pregătire intensă, eleva de la "Vlaicu" a reuşit să obţină o menţiune, graţie mediei 8,55. "Sunt mulţumită de rezultat! A fost o experienţă frumoasă pentru mine. Este pentru prima oară când particip la o etapă naţională a unei olimpiade. Au fost acordate trei menţiuni şi eu am obţinut-o pe cea de a doua. Rezultatul meu la naţionala de Sociologie a fost cel mai bun din judeţul Argeş. Îi mulţumesc prof. Nadia Căvescu pentru sprijinul acordat!", ne-a mai spus olimpica argeşeană.
