Holograf şi Lidia Buble, la "Simfonia Lalelelor"!
La ediţia a 39-a a Expoziţiei dendro-floricole internaţionale "Simfonia Lalelelor" vor fi prezenţi la Piteşti cei de la Holograf şi Lidia Buble. Spectacolele sunt anunţate pentru sâmbătă, în Piaţa Vasile Milea, de la ora 20.00. În cele trei zile în care se va desfăşura simfonia, Centrul de Cultură "Brătianu" organizează evenimentul "Porţi deschise" la Vila Florica, din oraşul Ştefăneşti şi invită toţi iubitorii de istorie şi nu numai să viziteze gratuit conacul familiei Brătianu, un loc încărcat de istorie în care s-a născut şi a trăit cea mai importantă familie de oameni politici români, o adevărată dinastie civilă, care a dat ţării nu mai puţin de trei prim-miniştri, care au avut un rol covârşitor în realizarea României moderne.
