Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 20:31

Campanie de colectare a DEEE-urilor

În zilele de 13 şi 14 aprilie, Primăria Curtea de Argeş şi S.C. Niconex Service 2000 organizează o nouă campanie de colectare a deşeurilor de echipamente electronice şi electrocasnice. Tot ce trebuie să faceţi este să depuneţi în faţa locuinţei dumneavoastră obiectele de care nu vă mai folosiţi, iar firma condusă de Nicolae Constantin se va ocupa de ridicarea şi transportul acestora. Pentru obiectul sau obiectele predate, veţi primi taloane cu care veţi putea participa la tombola organizată în data de 14 aprilie. Aceasta se va desfăşura public, începând cu ora 18.00, la sediul Primăriei Municipale. Premiile pe care le puteţi câştiga constau în diverse obiecte electronice de mici dimensiuni. Pentru mai multe informaţii şi detalii vă stau la dispoziţie numerele de telefon 0722552725 şi 0723291378.

Pin It