Două menţiuni la Olimpiada de Istorie
Marţi s-au afişat rezultatele finale la etapa judeţeană a Olimpiadei de Istorie care a avut loc în data de 12 martie. Cele mai bun punctaje la nivel de municipiu le-au obţinut Maria Raluca Bădiţă (foto, clasa a XII-a, C.N.V.V., prof. coord. Nicolae Ştefan), care a luat menţiune, după ce a fost notată cu 8,35 şi Cătălin Andrei Preda (clasa a VIII-a, Şcoala "Carol I", prof. coord. Mihnea Popa), care s-a încadrat tot la menţiune, cu aceeaşi notă.
Au primit diplome de participare următorii elevi de la C.N.V.V:. Izabela Bucur (clasa a IX-a, prof. Nicolae Ştefan) - 7,30; Ana Maria Mihalache (a X-a) - 7,10 şi Amalia Ştefania Gherghina (a XI-a) - 7,60, coordonate de prof. Daniel David şi Miruna Alexandra Agopian (clasa a XII-a, prof. Nicolae Ştefan) - 7,85. Tot diplomă de participare obţinut şi Maria Olteanu (clasa a VIII-a, Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân", prof. Octavian Ştefan), care a luat nota 7,15.
