Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 20:32

"Vlaicu" are cu ce se mândri la informatică!

La etapa judeţeană a Olimpiadei de Tehnologia Informaţiei, care a avut loc sâmbătă, elevii de clasa a IX-a de la C.N.V.V. au arătat cât de bine stăpânesc această materie şi au obţinut, conform rezultatelor afişate înainte de contestaţii, cele mai bune punctaje din judeţ. Pe primul loc în clasament se află Andrei Ion Covaci, care a avut cel mai bun rezultat - 74,45 p, urmat de Alexandru Sebastian Badea - 68,5 p şi Ovidiu Manole - 65,85 p. Rezultate remarcabile au obţinut şi George Balotă - 65,6 p, Otilia Pavel - 50 p şi Octavian Sandu - 48,75 p. Vom reveni cu situaţia finală după depunerea şi corectarea contestaţiilor. Până atunci, îi felicităm şi le urăm succes mai departe!

 

Pin It