O menţiune la "Cultură şi spiritualitate românească"
La etapa judeţeană a concursului "Cultură şi spiritualitate românească", desfăşurat sâmbăta trecută la Şcoala "Matei Basarab" din Piteşti, eleva Gabriela Denisa Răduţă, de la Şcoala "Mircea cel Bătrân" (prof. îndrumători: Melania Floroiu-Comănescu, Marinela Georgeta Oancea) a obţinut menţiune, lucrarea ei fiind notată cu 80 p. De asemenea, o altă elevă din zona noastră, Ramona Ştefania Grigorescu, de la Şcoala Albeştii de Argeş (îndrumată de prof. Mariana Răduţă), s-a apropiat de menţiune cu un total de 75 p. Din păcate, fetele nu vor merge mai departe, la naţională, dar, cu siguranţă, anul viitor se vor pregăti mai bine.
