Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 19:16

"Electro" are calificaţi la concursurile naţionale!

Elevii de la Liceul Tehnologic "Ferdinand I" sunt porniţi pe fapte mari. Anul acesta s-au pus serios cu burta pe carte, dovadă fiind rezultatele bune de la olimpiadele şi concursurile şcolare la care au participat. Sâmbătă a avut loc etapa judeţeană la Concursul de Matematică "Adolf Haimovici", în urma căreia s-au calificat la faza naţională Radu Barbu (clasa a XI-a) şi Ana Mocanu (a XII-a). De asemenea, şi la Olimpiada de Discipline tehnice sunt două calificate, la clasa a XII-a: Ana Mocanu (Electrotehnică) şi Denisa Bălaşa (Electronică). La Concursul Judeţean de Fizică "Şerban Ţiţeica" va merge mai departe, la etapa regională, care se va desfăşura pe data de 9 aprilie, Eva Ştefan, tot de la clasa a XII-a. Performaneţele obţinute sunt îmbucurătoare şi, totodată, încurajatoare, iar noi le urăm succes pe mai departe!

 

Pin It