Un nou spectacol de primăvară la C.C.A.

Centrul de Cultură şi Arte "George Topîrceanu", în parteneriat cu Consiliul Judeţean Argeş şi Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Argeş, organizează vineri, începând cu ora 18.00, "Reuniunea de Primăvară a Corurilor din Argeş" - ediţia a XIV-a. Evenimentul va avea loc în Sala Mare a C.C.A., unde vor evolua Colectivul artistic al Şcolii Gimnaziale nr. 1 Corbeni (dirijor, prof. Lidia Sima), Corul Colegiului Naţional "Vlaicu Vodă" (dirijor, prof. Robert Sima), Corul "Orfeu Junior" (dirijor, prof. Robert Sima), Corala "Orfeu" (dirijor, prof. Alexandru Ionescu). La programul artistic sunt invitaţi să participe, cu mic, cu mare, cât mai mulţi argeşeni.
