Argeşeni, actori în reclame TV
O serie de reclame în care apar oameni din Curtea de Argeş sunt difuzate în acest moment pe posturile TV din România. Sub sloganul "Energia vine de la oameni", CEZ are mai multe spoturi în care vedete şi angajaţi ai companiei încearcă să transmită un mesaj pozitiv clienţilor. Unul dintre ele îl are ca protagonist pe Claudiu Gherman, electrician exploatare reţele în cadrul multinaţionalei cu sediul în Cehia. Claudiu apare în acelaşi spot cu alpinistul Constantin Lăcătuşu. Argeşeanul are vârsta de 38 ani, a terminat liceul la "Ferdinand I", este căsătorit şi are un copil. Ieri a fost şi ziua sa de naştere.
Într-o altă reclamă, de data aceasta pentru Dr. Oetker, apare şi argeşeanca Raluca Smădu. Tânăra a fost absolventă a Colegiului Naţional "Vlaicu Vodă" şi ulterior, a urmat cursurile Universităţii Bucureşti.
