"Un zâmbet pentru mame"

Copii de la Centrul "Sf. Cristofor" vor avea astăzi, începând cu ora 09.30, o acţiune dedicată exclusiv zilei de 8 Martie. Micuţii, coordonaţi de Florina Işfan, vor oferi pe Bulevardul Basarabilor felicitări tuturor femeilor. "Această acţiune reprezintă rodul muncii timp de o săptămână a celor 40 copii de la centru şi a avut drept scop realizarea câtorva zeci de felicitări", ne-a informat coordonatoarea proiectului. Fiecare felicitare va avea în interior câte un mesaj pe care copii l-au conceput cu multă căldură şi iubire pentru mame. Obiectele realizate de copii au fost confecţionate din hârtie, prin tehnica numită colaj.
