ARGCOMS - la ROMEXPO 2016

În perioada 4-6 martie, SCM ARGCOMS va participa la târgul de primăvară, organizat la Bucureşti. "Am primit invitaţia şi am confirmat prezenţa noastră la acest târg încă de la începutul lunii februarie. Considerăm că prezenţa la astfel de evenimente este benefică şi experienţa multor ani a dovedit-o, pentru că se pot face contacte cu eventuali clienţi pentru contracte. Noi vom fi prezenţi la ROMEXPO cu produse tradiţionale, utilitare, decorative, precum şi de artizanat, deoarece în această zonă a Argeşului de nord am fost singura firmă care a implementat un proiect finanţat din bani europeni, care a avut drept scop conservarea şi dezvoltarea meşteşugurilor tradiţionale. Este de ajuns să exemplific cu ceramica de Curtea de Argeş, care are rădăcini în perioada medievală, când în capitala de atunci a Ţării Româneşti exista o puternică breaslă a olarilor, care ridicase şi o biserică frumoasă, poate unică prin picturile ei vechi, care pot fi admirate şi astăzi, pe strada Cuza Vodă. La Bucureşti vom prezenta la această ediţie noua colecţie de primăvară pentru vase ornamentale şi cadouri, cu 36 produse noi, la care se adaugă şi altele regândite, ca să nu spun direct (re)create", a declarat preşedintele SCM ARGCOMS, juristul Nichita Sandu.
