Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 16:49

Bal de Dragobete

Probele amuzante, muzica bună şi distracţia au fost ingredientele "Balului de Dragobete" organizat vineri seară la Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă". Cinci perechi s-au luptat să câştige titlurile de "Miss" şi "Mister Iubire", iar la final, juriul a hotărât că Eliza Tobă şi Vlad Paloş au fost cel mai frumos cuplu. Aceştia au trecut cu bine de câteva probe în care au fost nevoiţi să deseneze, să spargă baloane şi să-şi recunoască partenerii, în timp ce erau legaţi la ochi. Pe locul al doilea s-a clasat perechea formată din Laura Scarlat şi Eusebiu Bădârcea, iar locul III i-a revenit, în urma votului juriului, cuplului Alexandra Zlotea - Luca Vişoiu. Organizatorii balului au fost elevii clasei a XI-a E, având-o ca diriginte pe profesoara Mădălina Roşca.

 

Pin It