Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
smbt 27 iunie 2026 17:58

Şcolile înscrise la Olimpiada de Limba şi literatura română

Unităţile de învăţământ gimnazial din oraşul Curtea de Argeş care îşi vor trimite mâine reprezentanţi la Olimpiada de Limba şi literatura română, faza locală, sunt: Şcoala "Carol I" (cu 9 participanţi), Şcoala "Regina Maria" (10 elevi), Şcoala "Mircea cel Bătrân" (34), Şcoala "Armand Călinescu (8) şi Şcoala "Basarab I" (12). Dintre cele 6 licee din oraşul nostru, doar Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă" are elevi care s-au înscris la acest concurs şcolar. Şi, ca o unitate de învăţământ puternică, a trimis nu mai puţin de 45 candidaţi la calificare în etapa judeţeană!

 

Pin It