"O lume minunată" - singura grădiniţă cu teren de sport din Curtea de Argeş!

La G.P.P. "O lume minunată", Moş Crăciun a venit la final de an cu cele mai frumoase daruri. Aceasta a devenit prima instituţie de învăţământ preşcolar din urbe care are un teren de sport propriu. La evenimentul de inaugurare au fost prezenţi şi primarul Constantin Panţurescu şi vicele Gabriel Jubleanu. Totodată, printre noutăţi am aflat că se numără şi achiziţionarea unui paratrăznet, dar şi dotarea a cinci clase cu pătuţuri noi. "Am luat câte ceva la toate clasele, pentru că am avut în plus, pe lângă banii de la bugetul local, şi o sponsorizare de la Asociaţia de Părinţi. În orice caz, am avut foarte mare sprijin din partea Primăriei şi vreau să le mulţumesc pe această cale domnului primar şi domnului viceprimar, fiindcă datorită dumnealor am realizat aproape tot ce era prioritar. De multă vreme ne chinuiam să rezolvăm câteva probleme şi în vara aceasta s-a materializat această dorinţă!", ne-a declarat directorul Tatiana Mihai.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
