Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
luni 29 iunie 2026 00:31

Acţiune caritabilă bifată la Liceul Tehnologic Forestier

Zilele trecute vă informam cu privire la iniţiativa lăudabilă a liceenilor de a se înscrie şi anul acesta în proiectul "Dăruind vei dobândi". Alături de profesorii Maria Dicu - director, Gheorghe Dicu - consilier educativ, precum şi diriginţii claselor - Luminiţa Preoteasa, Gabriela Călin, Emilia Jinga, Mirela Frujină, Tatiana Nan şi Alexandru Petrescu, elevii au mers cu darurile pe care au reuşit să le adune la bătrânii din cadrul UAMS Şuici, pentru a le însenina măcar puţin zilele în prag de sărbătoare. Totodată, ceea ce a rămas a fost redirecţionat către micuţii din Centrul de zi "Sf. Cristofor". Printre produsele împărţite s-au numărat articole vestimentare, jucării, dulciuri şi fructe. Această a doua acţiune s-a numit "Din puţinul meu dau şi ţie" şi a fost coordonată tot de cadrele didactice amintite mai sus. Elevii au fost astfel învăţaţi să fie solidari şi să împartă ceea ce au cu cei sărmani!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It