Expoziţie de felicitări cu vânzare, la "Mircea cel Bătrân"


Elevii din clasa a IV-a A, coordonaţi de prof. Mihaela Mărtoiu, au lucrat încă din luna noiembrie la ornamente şi felicitări de Crăciun folosind tehnici de Quilling. Foarte harnici, copiii au reuşit să adune multe astfel de lucrări făcute de mânuţele lor şi au organizat un Târg de Crăciun în holul Primăriei Curtea de Argeş, constând într-o expoziţie cu vânzare, pentru a li se dezvolta şi spiritul antreprenorial. O parte din banii obţinuţi din vânzare vor fi donaţi Centrului pentru copii "Sf. Andrei", iar restul vor fi utilizaţi pentru achiziţionarea materialelor şi ustensilelor pentru ca micuţii să aibă cu ce lucra mai departe mărţişoare şi ouă de Paşti, care să formeze şi obiectul unei noi expoziţii. "Foarte mulţi angajaţi ai primăriei au venit să admire ce au lucrat copiii şi au şi cumpărat astfel de suveniruri, iar domnul primar Panţurescu ne-a susţinut în mod deosebit, dând dovadă de o înţelegere şi o atitudine extraordinară!", ne-a declarat prof. Mihaela Mărtoiu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
