Porci donaţi de primari din Argeş pentru bătrâni şi copii din centre speciale

Datorită mai multor edili-şefi din judeţ care au donat porci pentru a fi astăzi sacrificaţi la Muzeul Goleşti, 16 centre pentru Protecţia Copilului şi 7 Cămine de Bătrâni aparţinătoare de DGASPC Argeş din subordinea CJ au primit carne de porc pentru masa de Crăciun şi de Anul Nou. La această acţiune caritabilă a fost prezent şi preşedintele Consiliului Judeţean, Dan Manu. Gestul primarilor a fost salutat de mulţi oameni din mediul online, care i-au felicitat pe toţi cei implicaţi pentru donaţiile făcute.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
