Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 22:25

ELECTROARGEŞ - mereu pe val!

Firma din nordul oraşului Curtea de Argeş navighează ca o corabie cu toate pânzele sus, fiind una dintre puţinele pe care vremurile nu le-au făcut să eşueze. Secretul: o echipă de profesionişti, cu personal stabilizat, bine manageriată, care creşte de la an la an! Dovada cea mai bună este faptul că, potrivit bilanţului la zece luni, profitul net ajunsese la cota 15.000.000 lei, ceea ce la Topul Naţional al Firmelor, din 10 noiembrie, i-a adus o clasare onorantă, pe locul II la categoria Întreprinderi Mari. "Am ajuns la o producţie medie zilnică de 7.000 aspiratoare, iar faptul că sunt fiabile, ne asigură o deschidere considerabilă de piaţă. Dispunem de o reţea de service-uri în marile centre de distribuţie din ţară şi asta se constituiie într-un avantaj. La noi se încarcă zilnic 7-8 TIR-uri cu marfă!", ne-a mărturisit sincer ieri directorul general Ion Gavrilă, care a precizat că rezultatele sunt peste nivelul de anul trecut graţie şi celor peste 50 angajări făcute în 2016. Semnificativ este faptul că au apărut oameni bine pregătiţi, parte din ei reveniţi din străinătate, care lucrează în echipe cu mentalitate sănătoasă, ataşate intereselor firmei. Relaţiile cu sindicatul sunt normale, de colaborare, mai ales că s-au dat şi dividende semnificative, funcţie de acţiunile deţinute. La ELECTROARGEŞ se va lucra până în data de 23 decembrie, după care personalul va intra în vacanţa de sărbători, ce se va încheia în 5 ianuarie 2017, când se va reveni la muncă. Optimismul domneşte şi printre angajaţii care ştiu că au siguranţa locului de muncă, garantate de calitatea produselor care generează o cerere pe piaţă pentru acoperirea cărora vor trebui făcute eforturi considerabile pentru a le satisface. Şi cum mândria lor nu poate fi contrazisă, cu siguranţă că anul 2017 va fi unul şi mai bun pentru toţi!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It