Serbare de Crăciun, la Clubul Elevilor Curtea de Argeş

Copiii care frecventează cercurile culturale din cadrul clubului amintit, coordonaţi de prof. Vaslie Martin şi alte cadre didactice care activează aici, şi-au invitat părinţii, bunicii şi prietenii la o serbare de Crăciun cu totul specială! Cu mic, cu mare, cei 150 de elevi ai clubului au urcat pe scena de la Centrul de Cultură şi Arte "George Topîrceanu" pentru a dovedi tuturor ce cunoştinţe au dobândit şi cât de frumos au fost modelaţi de către dascălii care i-au pregătit de-a lungul anului. Programul lor a fost impresionant, însumând nu mai puţin de 15 momente artistice care au fost răsplătite cu aplauze şi daruri generoase din partea lui Moş Crăciun. Micuţii de la Cercul de Cultură şi Civilizaţie engleză, coordonaţi de prof. Nicoleta Ştefănescu, au evoluat cu un program cu poezii şi colinde în Limba engleză, iar imaginea lor de colindători englezi a fost întregită de căciuliţele de Moş şi pancartele cu litere din care au format urarea "Merry Christmas!", pe măsură ce fiecare îşi recita poezia. Publicul a avut parte şi de o suită de dansuri populare oferită de elevii pregătiţi de prof. Mihai Velea, dar şi de numere de dansuri moderne din partea copiilor de sub coordonarea prof. Rodica Stătescu. La serbare au fost poftiţi şi doi invitaţi speciali. Astfel, Georgiana Baciu - câştigătoarea concursului "Copiii au talent", organizat tot în cadrul clubului, a încântat spectatorii cu îndrăgite colinde de sezon, iar Florin Bontea - Floppy, împreună cu trupa sa, "Identic Dreams", a impresionat cu mişcările care l-au făcut celebru. La atmosfera de sărbătoare a contribuit şi o piesă de teatru scrisă de eleva Iuliana Mărgărint, care a emoţionat publicul prin mesajul transmis tuturor copiilor: să-şi asculte părinţii şi să-şi iubească frăţiorii!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
