Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 21:10

Clubul "Hobby Dance-Adore Mio": încă un premiu onorant şi serbare de Crăciun!

 

Ştefan Radu şi Ana-Maria Pruteanu, micuţii, dar talentaţii dansatori pregătiţi de prof. Ion Gîrtonea, au participat zilele trecute la o nouă competiţie de dans sportiv - cel mai probabil, ultima pe anul acesta, de unde s-au întors premiul al doilea. Concursul "Bucharest Grand Ball", aflat la ediţia a doua, s-a constituit în două secţiuni, respectiv "Cupa Generaţia 9" şi "Cupa Zedan's", iar antrenorul argeşean a participat cu perechea de dansatori avansaţi amintită, dar şi cu câţiva debutanţi. Aceştia din urmă au evoluat promiţător, astfel că, după ce s-au clasat pe locurile 7-12, au fost răsplătiţi onorific de către Moşu', aflat şi el la competiţie, cu daruri pe măsură, pentru a-i încuraja pe mai departe. "A fost unul dintre concursurile mari organizate de cluburile noastre din ţară, o atmosferă foarte fastuoasă, elegantă, cu multă lume de elită. Concurenţa a fost foarte mare, pentru că aici se cam adună crema dansului din România! Am avut mari emoţii, fiindcă Ani şi Ştefan s-au clasat ultima oară pe locul IV, dar uite că s-au poziţionat pe II de data asta, deşi se putea chiar pe I. Podiumul a fost meritat, oricum!" 

Pentru elevii de la "Hobby Dance-Adore Mio" urmează acum o binemeritată vacanţă, căci competiţiile se vor relua la jumătatea lunii februarie. Cu toate acestea, în vacanţa inter-semestrială va avea loc un cantonament, la Bucureşti. De altfel, prof. Ion Gîrtonea ne-a declarat că pregăteşte şi o surpriză în prag de Sărbători de Iarnă: "Pe 22 decembrie vom organiza o serbare, unde, cu mic, cu mare, voi prezenta numai dans! Momentan, ne gândim la Sala de sport a Liceului Forestier, dar vom stabili mai în amănunt aceste detalii în zilele următoare."

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It