De Moş Nicolae, daruri din suflet pentru o familie nevoiaşă din urbe!

În seara de Sfântul Nicolae, directorul executiv al A.U.D.I., George Mitrache, prin generozitatea bunului său prieten, Mihai Cristian Niţescu, a adus bucurie şi lumină în sânul unei familii nevoiaşe din municipiu, prin daruri constând în alimente, dulciuri şi alte produse necesare la casa omului. "Am picurat în această seară crâmpeie de bucurie în sufletele inocente ale unor copilaşi din comunitatea noastră. Nu poate exista satisfacţie mai mare decât a oferi bucurie semenilor noştri aflaţi în dificultate! Eşti cât dăruieşti sau mai fericit este a da, decât a lua, potrivit Sfintei Scripturi. Restul, va completa <<o mână nevăzută>>, conform providenţei divine..." Copiii familiei Baldovin au fost copleşiţi de emoţii şi mulţumiţi că Dumnezeu le-a făcut parte şi lor, prin slujitori credincioşi, de un Moş Nicolae adevărat! "Acestea sunt fapte creştineşti! Fapte normale, într-o societate plină de minciună şi ură!", a completat şi Mihai Niţescu. Cei doi colaboratori au deschis cu acest gest plin de umanitate şi compasiune şirul de bucurii care vor umple inimile multor copii necăjiţi, în data de 22 decembrie, când vor îmbrăca haina lui Moş Crăciun şi le vor oferi daruri şi o vorbă bună care să le facă mai prietenoase Sărbătorile de Iarnă.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
