La Şcoala "Mircea cel Bătrân", altă serie de premii la Matematică!
Recent a avut loc ediţia a XX-a a Concursului Naţional de Matematică "LuminaMath", desfăşurată, ca de fiecare dată, gratuit, la care au participat elevi din clasele II-VIII evoluând după acelaşi format ca şi în anul precedent: etapă online şi etapă scrisă. În urma probei susţinute online, din municipiul nostru s-au calificat mai departe 37 elevi, dintre care 2 provenind de la Şcoala Gimnazială "Carol I" şi 35 de la Şcoala Gimnazială "Mircea cel Bătrân". Centrul de Examen a fost stabilit la Colegiul Economic "Maria Teiuleanu" din Piteşti, unde I.Ş.J. a asigurat şi profesorii supraveghetori în vederea unei bune desfăşurări a concursului. Odată ce au fost corectate lucrările, s-au afişat şi rezultate. Astfel, din Curtea de Argeş, îi avem câştigători pe următorii elevi de la "Mircea cel Bătrân": Emilian Ştefan Cucu, clasa a II-a - premiul III (prof. coordonator Aurelia Cîrstea); David Andrei Boboc şi David Constantin Preda, clasa a III-a - premiul I (prof. Silvia Badea); Anca Teodora Mazilescu, clasa a III-a - premiul III (prof. Cristina Gole); George Alexandru Bratu, Ştefan Ioan Socaciu, Ioan Dorian Ionescu şi Alexia Ţîroiu, toţi de la clasa a IV-a - premiul I (prof. Mihaela Mărtoiu); Andrei Şerbănoiu, clasa a IV-a - premiul II (prof. Mihaela Mărtoiu); Ştefan Scarlat, clasa a IV-a - menţiune (prof. Mihaela Mărtoiu); Ştefan Georgian Hodoş, clasa a V-a - premiul III (prof. Nicolae Niţă); Radu Ioan Ungureanu, clasa a V-a - menţiune (prof. Gheorghe Molea); Andrei Simion, clasa a VI-a - menţiune (prof. Adriana Niţă); Vlad Marian Ungureanu, clasa a VI-a - menţiune (prof. Adriana Niţă); Ioan Radu Stan, clasa a VII-a - menţiune (prof. Adriana Niţă); Andy Ionuţ Zinca, clasa a VIII-a - menţiune (prof. Nicolae Niţă). De asemenea, de la Şcoala Gimnazială "Carol I", elevul Constantin Cătălin Cojocaru, din clasa a V-a, a obţinut premiul III (prof. Adriana Profeanu). Felicitări tuturor!
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
