Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 20:38

Doliu printre pensionarii militari din Curtea de Argeş: fostul colonel Aurel Platon a trecut la cele veşnice!

 Astăzi de dimineaţă, omul care era respectat pentru felul său de a fi, educat, civilizat, bun camarad şi care ştia să-i pună în valoare pe cei din jur, a încetat din viaţă pe un pat de spital, răpus de o boală cumplită, de care nu avea cunoştinţă. Preşedintele CAR Pensionari Militari "Basarab I" a făcut carieră în cadrul Brigăzii 4 POSADA, fiind unul dintre cei mai apreciaţi specialişti în domeniul Transmisiunilor. Lider de necontestat al colegilor de la amintitul CAR, care a ajutat o sumedenie de concitadini să iasă din situaţii dificile, este regretat nu numai de familie, foşti camarazi de arme sau prieteni, ci şi de toţi cei care l-au cunoscut şi l-au apreciat pentru modestie, bun simţ şi conduită civilizată în orice împrejurare a vieţii. Prietenii şi colegii se roagă la Cel de Sus să le dea celor din familie puterea de a trece peste această dramă şi peste cumplitele clipe ale despărţirii de un om cum rar se mai întâlneşte în zilele noastre.

Cei care doresc să-şi ia ADIO de la acest om minunat, care ne-a părăsit la vârsta de numai 67 ani, o pot face la capela Bisericii "Sf. Gheorghe", de unde va putea fi condus duminică, de la ora 12.30, pe ultimul, spre Cimitirul "Sfinţii Îngeri". Dumnezeu să-l odihnească în pace alături de cei drepţi!

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It