"Omagiu" la Muzeul Municipal
Ioana Teodora Duţă ne pregăteşte o expoziţie cu acest nume, iar vernisajul va avea loc săptămâna viitoare, în data de 7 decembrie, la orele 16.30. Tânăra pictoriţă promite să ne încălzească inimile prin efervescenţă cromatică, un ludic pe care argeşeanca noastră continuă să şi-l imagineze cu fiecare pictură. Pe simezele Muzeului Municipal, iubitorii de frumos vor avea ocazia să admire portretele Regelui Mihai I al României alături de Regina Ana, Principesă de Bourbon-Parma, portretul Fridei Kahlo, dar şi lucrări inspirate din călătoriile în California.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
