Mii de vizitatori la "Fabrica lui Moş Crăciun"

# O creştere de 20% faţă de cei 12.500 de anul trecut
Astăzi de dimineaţă, un soare generos îi mângâia cu razele sale binefăcătoare pe copiii veniţi în vizită la SCM ARGCOMS. Nu era ceva de mirare, deoarece programul tradiţional deja, de a vedea "Fabrica lui Moş Crăciun", a demarat anul acesta încă din data de 15 octombrie şi se va încheia abia pe 22 decembrie. Ideea a fost deosebit de bună, deoarece în 2015 s-au înregistrat nu mai puţin de 12.500 vizitatori. "Anul acesta avem satisfacţia unei creşteri estimate la peste 20%. Majoritatea vizitatorilor sunt copii şi adolescenţi - preşcolari şi elevi până la liceeni - dar nu lipsesc nici adulţi aflaţi în zonă fie pentru cursuri de perfecţionare ori diverse training-uri, fie pentru că au vrut să vadă cu ochii lor cum se pregătesc minunăţiile ce împodobesc pomii de Crăciun, dar şi cele din aria meşteşugului tradiţional al civilizaţiei ceramicii, pentru care ARGCOMS reprezintă un brand solid chiar şi la nivel naţional. De la bun început am reuşit să creem o ambianţă tematică deosebită, apelând nu numai la decoraţiuni specifice, dar şi la butaforii gen spiriduşi şi Crăciuniţe frumos costumate, care şi-au jucat magistral rolurile încredinţate, spre încântarea vizitatorilor noştri de la primii paşi făcuţi în curte. Aş remarca faptul că sunt destui dintre cei care ne asigură la plecare că abia aşteaptă să revină şi chiar aşa se întâmplă!", ne-a declarat preşedintele SCM ARGCOMS, jr. Sandu Nichita, care ne-a dezvăluit faptul că în curând se va materializa planul ca elementele de atracţie să crească şi cu demonstraţii din aria împletiturilor vegetale cu scop utilitar.

Din aceeaşi sursă am mai aflat că în seara zilei de 5 decembrie, firma pe care o conduce va fi prezentă prin oamenii şi produsele sale la evenimentul organizat la Piteşti, între orele 16.30-19.00, intitulat "Moş Nicolae la Consiliul Judeţean", în care vor da viaţă vechilor tradiţii, spre bucuria copiilor şi adulţilor, la debutul Lunii cadourilor. "Suntem invitaţi, de asemenea, la alt eveniment organizat apoi la Biblioteca Judeţeană, intitulat BRILIANTE de CRĂCIUN, în cadrul căreia vom expune ornamente pentru Pomul de Crăciun şi numeroase surprize. Am acceptat cu plăcere, pentru că ţinem să respectăm spiritul sărbătorilor, bucurându-i şi pe alţii cu rezultatele muncii noastre", a concluzionat preşedintele Nichita Sandu.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
