Daruri pentru persoanele defavorizate din evidenţele SPAS


Zilele trecute, Serviciul Public de Asistenţă Socială şi 22 cadre didactice de la Grădiniţa cu Program Prelungit "O Lume Minunată" au desfăşurat campania "Săptămâna fructelor şi legumelor donate", la care au luat parte şi 100 de preşcolari din cadrul instituţiei. Acţiunea a avut ca scop donarea de alimente neperisabile pentru persoanele defavorizate care se află în evidenţa Serviciului Public de Asistenţă Socială. Astfel, din 33 de sticle de ulei, 33 kg de zahăr, 23 kg de făină, 12 kg de mălai, 18 kg de orez, 16 pachete de paste şi 44 de conserve s-au constituit 22 de pachete care le-au fost distribuite acestora. "Mulţumim doamnei director Tatiana Mihai pentru implicare şi, de asemenea, adresăm mulţumiri şi celorlalte cadre didactice implicate în această acţiune, respectiv doamnelor educatoare Maria Nistor, Virginia Tudose, Nicoleta Mitu, Filofteia Ionescu, Elena Miu, Magdalena Baciu, Corina Boboc, Gabriela Ciublea, Maria Gheorghe, Irina Puiu, Carmen Holdăraşu, Denisa Năstase, Raluca Chitu, Maria Deaconu, Gabriela Surdu, Maria Herişanu, Alina Doagă, Mihaela Pătru, Irina Nisip, Elena Florescu şi Maria Popa", au spus reprezentanţii SPAS.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
