Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 19:57

Auto are Bal!

 Astăzi, începând cu ora 16.00, la Liceul Tehnologic Auto va avea loc Balul Bobocilor, organizat în cantina instituţiei, cu sprijinul profesorilor Mădălina Cojocaru şi Cristian Matei. Aceştia au anunţat un program deosebit, la care, deşi sponsorizările au fost mai subţirele, elevii au muncit mult şi speră să-i impresioneze plăcut pe cei care vor fi prezenţi. De la spectacol nu vor lipsi Florin Bontea - Floppy, dar nici flautistul Gabriel Ştefănescu, care a fost elev aici. În plus, se vor desfăşura pe scenă momente de muzică şi dans popular, muzică uşoară, cântec rusesc, dans ţigănesc şi multe alte surprize artistice. Cele cinci perechi de "boboci" participante la "Miss" & "Mister" sunt următoarele: Mihaela Căldăraru şi Robert Anghel (1), Loridana Marinescu şi Adelin Bănicioiu (2), Maria Ursache şi Saul Diţă (3), Cosmina Băcioiu şi Marian Tănăsoiu (4), precum şi Larisa Popescu şi Robert Ionuţ Olteanu (5). Aceştia vor avea de trecut probe de cultură generală, aptitudini şi talente, întrebări-surpriză şi altele. 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It