Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 19:29

Curtea de Argeş are tineri muzicieni foarte talentaţi!

 La Concursul Judeţean de Muzică "Speranţe Argeşene", desfăşurat la sfârşitul săptămânii trecute la Piteşti, mai mulţi tineri din municipiu au reuşit să impresioneze juriul cu talentul şi cântecele lor şi să se întoarcă acasă cu premii. Astfel, Larisa Nicoleta Boncea s-a clasat pe locul întâi la chitară flamenco. Miruna Bandoi a obţinut locul al treilea, fiind urmată cu menţiuni de Andreea Jubleanu, Paula Laită, Gabriela Savu şi Cătălina Popa, la secţiunea de muzică uşoară pe chitară. Cu toţii au fost pregătiţi de prof. Cristian Matei. Totodată, locul I la pian a fost obţinut de Vlad Robert Petec, pregătit de prof. Cristian Marineaţă.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It