Fructe şi alimente pentru familii nevoiaşe
Vineri, la sediul AUDI s-a desfăşurat o acţiune caritabilă sub genericul "Săptămâna fructelor şi legumelor donate", realizată în parteneriat cu Grădiniţa cu Program Prelungit "O lume minunată", din municipiu. La campania de colectare a produselor care au fost oferite în cadrul acestui act de binefacere au participat 22 cadre didactice, dar şi 100 preşcolari de la această unitate de învăţământ. Astfel, 50 kg fructe proaspete (mere, banane, pere, mandarine, portocale) şi dulciuri diverse au ajuns la copiii defavorizaţi din urbe şi din împrejurimi, datorită acestor oameni cu suflet. Totodată, mai multe educatoare de la Grădiniţa nr. 1, coordonate de înv. Raluca Spânu, au venit cu o surpriză deosebită şi au oferit, la rândul lor, alimente de bază familiilor aflate în evidenţa AUDI. "Pentru noi a fost o surpriză deosebită şi, totodată, o bucurie pentru beneficiarii asociaţiei noastre... Mulţumim respectuos cadrelor didactice participante, precum şi tuturor părinţilor şi micuţilor pentru dragostea şi generozitatea bucuriei de a dărui!", a spus directorul executiv al AUDI, George Mitrache.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
