Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 18:53

Lacrimi şi durere la despărţirea de Nicolae Smădu

Continuăm astăzi să vă prezentăm o parte din numeroasele mesaje adresate familiei dispărutului dintre noi de oameni care l-au preţuit şi care nu-l vor putea înlocui în inimile lor. Din ele ne putem face o idee despre dragostea de care s-a bucurat prietenul nostru, al tuturor...

Dan Manu: O zi tristă pentru mine astăzi, la aflarea cumplitei veşti că domnul Nicolae Smădu, primarul comunei Domneşti, a decedat la numai 58 de ani. Un OM deosebit, care a lăsat în urma sa o amintire frumoasă şi care ar mai fi avut multe de făcut şi de spus. Dar după cum bine ştim, de multe ori, oamenii buni sunt ceruţi acolo, sus, poate pentru a face şi acolo alte fapte bune. Sincere condoleanţe familiei îndoliate! Dumnezeu să-l ierte!

Nicolae Barbu: Am pierdut un mare prieten, al meu şi al comunei Valea Iaşului. Dumnezeu să-l ierte pe OMUL care a fost NICOLAE SMĂDU! Din păcate, sunt plecat din ţară, dar inima mea rămâne alături de familia îndoliată...

Virgil Baciu: Am aflat cu mare tristeţe de vestea trecerii la cele veşnice a unui prieten drag şi a unui coleg devotat comunităţii, primarul comunei Domneşti, NICOLAE SMĂDU. Cuvintele de mângâiere pentru familia greu îndurerată sunt de prisos acum când şi sufletele noastre, ale prietenilor, sunt învăluite de durere! În numele meu şi al colegilor, vreau să exprim sincere condoleanţe familiei îndurerate! Vei rămâne în amintirea noastră ca un OM de care ne vom aduce aminte cu drag şi cu mult respect!

George Baciu: ADIO, PRIETENE NĂICĂ SMĂDU! "Şi plouă trist pe satul din muscele/ Noiembrie în doliu s-a-mbrăcat/ Prieten drag, plecat-ai printre stele,/ Precum un gând de Dumnezeu chemat./ Şi plouă trist ca într-o rugăciune/ În amintiri te scriu cu un oftat,/ O lacrimă în suflet îmi apune,/ O lacrimă răsare peste sat".

Goran Marius Iulian: Doamne fereşte! Sincere condoleanţe!

Lidia Musceleanu: Condoleanţe!

Dan Anuţescu: Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Georgeta Coroianu: Condoleanţe familiei!

George Marian: Dumnezeu să-l odihnească!

Nicoleta Alexandru: Dumnezeu să îl ierte!

Tarbă Neli: Condoleanţe familiei! Dumnezeu să aibă grijă de el!

Cristian Dică Hristu: Marea familie PSD a mai pierdut un membru de seamă! Odihnească-se în pace!

Cristina Munteanu: Condoleanţe, sincere!

Leonard Şerban: Dumnezeu să-l ierte, condoleanţe familiei!

Cristina Duruian Oprea: Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Romică Preda: Condoleanţe familiei, Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Nicorescu Constantin: Dumnezeu să-l ierte, condoleanţe familiei!

Maria Cotenescu: Dumnezeu să-l odihnească!

Bebiţă Spilca: Dumnezeu să-l ierte!

Afrodita Banu: Dumnezeu să-l odihnească în pace! Multă putere pentru familia greu încercată!

Pană Elena: Regrete! Condoleanţe familiei îndoliate!

Gheorghe Ungureanu: Dumnezeu să-l odihnească în pace! Într-adevăr, a fost un om bun!

Emiliana Deaconu: Condoleanţe familiei. Dumnezeu să îl ierte!

Cristina Nicolaescu: Dumnezeu să îl odihnească. Condoleanţe familiei!

Gabriela Şimon: Un OM cu suflet mare, un om cum rar întâlneşti, de o modestie deosebită şi un bun prieten. Dumnezeu să-l odihnească! Condoleanţe familiei îndurerate!

Gheorghe Iordăchiţă: Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Cristina Elena Popa: Câtă tristeţe! Un om extraordinar! Bunul Dumnezeu să- l ierte şi să-l odihnească în pace!

Mery-Georgeta Greere: Dumnezeu să-l odihnească!

Gârtan Marius: Condoleanţe! Dumnezeu să-l odihnească în pace!!!

Alin Stoicea: Condoleanţe familiei!

Dima Marian: Dumnezeu să-l odihnească în pace! Sincere condoleanţe familiei. Regrete sincere din partea unui prieten adevărat!

Ana Maria Grecu: Dumnezeu să-l ierte! Condoleanţe familiei greu încercate!

Constantin Chiliment: Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească! A fost un om deosebit... Sincere condoleanţe!

George Mitrache: Un OM şi un edil excepţional! Dumnezeu să-l odihnească în pace şi sub oblăduirea Sfinţilor Arhangheli de astăzi!

Mariana Toader: Dumnezeu să-l ierte! Condoleanţe familiei!

Dorinel Popescu: Dumnezeu să-l odihnească!

Gabi Jubleanu: Dumnezeu să-l ierte şi să-l primească în ceata drepţilor. Condoleanţe familiei!

Bratu Roxana: Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească în pace! Un om extraordinar!!!

Parohia Capul Piscului: Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Ionuţ Leau: Condoleanţe familei îndurerate!

Nichifor Bălan: Dumnezeu să-l ierte şi să-l odihnească. A fost un om deosebit! Sincere condoleanţe!

Mihai Daniel Oprescu: Dumnezeu să te odihnească în pace, bunul meu prieten, condoleanţe familiei!

Eugenia Bratu: Dumnezeu să-l odihnească în pace şi lumină!

Radu Ştefănescu: Condoleanţe familiei! Un om iubitor de cultură şi folclor! Dumnezeu să îl odihnească în pace şi lumină!

Caracas Angela: Dumnezeu îi ia pe cei buni la El mult mai repede şi lasă în urmă un mare gol. Putere familiei să treacă peste aceste clipe grele cu bine. Dumnezeu să-l odihnească în pace!

Bebe Simon: A mai căzut o stea. Dumnezeu să-i dea pace veşnică! Sincere condoleanţe familiei!

Sebastian Constantin Baciu: Condoleanţe... era un OM deosebit!

 

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim! 

Pin It