Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 18:51

N-o să le mai plouă în clase!

 La Colegiul Naţional "Vlaicu Vodă" au început lucrările la acoperişul clădirii, care se vor achita din banii primiţi de la bugetul local în vară. Deocamdată, s-a început prin a se desface părţile vechi şi deteriorate, însă zilele acestea nu s-a putut avansa cu nimic din cauza ploii: "Am scos de acolo ce era distrus. Banii sunt primiţi de la primărie, aşa cum s-a dat pentru fiecare instituţie de învăţământ în parte. Sunt îngrijorată că nu ne lasă vremea să lucrăm. Trebuie să ne grăbim, ca să nu ne prindă iarna", ne-a declarat directorul C.N.V.V., prof. Ştefana Florea. Menţionăm că acoperişul zace de ani buni în paragină şi era din ce în ce mai "primitor" cu intemperiile, astfel că apa se infiltra în tavan la clasele de la ultimul etaj şi curgea în sălile de clasă.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It