"Festivalul Toamnei", la Centrul de Cultură şi Arte "George Topîrceanu"
În perioada 15-17 noiembrie, instituţia culturală amintită va găzdui un spectacol de toamnă cu totul special, constituit sub forma un melanj de momente artistice deosebite, de la pictură la muzică şi dans. Astfel, prima zi din cadrul acestui festival se va deschide la ora 16.00 cu o expoziţie colectivă de pictură intitulată "Rapsodii de toamnă", cu lucrări realizate sub coordonarea prof. Ion Aurel Gârjoabă, iar de la ora 19.00, publicul va audia "Armonii de toamnă" oferite de Corala ORFEU şi Corul Seminarului Teologic "Neagoe Basarab". În cea de-a doua zi se va desfăşura un concert extraordinar, unde invitat principal va fi celebrul Alex Velea, căruia i se vor alătura Florin Bontea (Floppy) şi trupa Progresu Studio. "Festivalul Toamnei" se va încheia în note de joc şi cântec popular românesc, oferite de Ansamblul "Argeşul" şi Grupul Vocal "Rapsozii Argeşului", alături de artişti consacraţi precum Ştefan Vlad, Miriţă Creţu, Eugenia Nedisan-Prisecaru, Corina Dragomir, Camelia Crăciunescu şi Atena Bratosin.
Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!
