Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 17:38

A.U.D.I. şi elevi de la C.N.V.V. meditează gratuit copii!

 În urmă cu ceva vreme vă anunţam într-unul dintre materialele noastre despre activitatea filantropică-socială a preşedintelui Asociaţiei Umanitare "Dumnezeu este Iubire", George Mitrache şi că acesta a reuşit să încheie şi pentru anul şcolar 2016-2017 un parteneriat cu voluntari din cadrul Colegiului Naţional "Vlaicu Vodă" pentru a oferi meditaţii gratuite copiiilor provenind din medii defavorizate. Proiectul este intitulat "Mentori pentru viitor" şi a debutat deja vineri, la sediul A.U.D.I., unde Antonia Savu şi Teodora Gîdoiu, ambele eleve în clasa a X-a A, şi-au pus din timpul lor la dispoziţia micuţilor care întâmpină probleme la învăţătură. Sâmbătă, ştafeta a fost preluată de Dafina Mărgărita şi Petruţa Savu. Următoarele şedinţe au fost stabilite după cum urmează: 11 noiembrie, ora 15.00 - Adina Donescu şi Laura Păuna; 12 noiembrie, ora 10.30 - Vlad Căvescu şi Luca Vişoiu; 18 noiembrie, ora 15.00 - Ovidiu Manole, Octavian Sandu şi Teodor Matei; 19 noiembrie, ora 10.30 - Alisa Ilie şi Maria Năstase; 25 noiembrie, ora 15.00 - Ciprian Duţă şi Tiberiu Uţă; 26 noiembrie, ora 10.30 - Flavius Dragomir, Miruna Neagu şi Felicia Tuţă. Menţionăm că toţi elevii voluntari amintiţi sunt de la clasa a X-a A.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It