Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 16:30

Feli vine la Balul Bobocilor de la C.N.V.V.!

 Primul liceu din urbe care va organiza Balul Bobocilor pe anul acesta va fi Colegiul Naţional "Vlaicu-Vodă". Evenimentul de bun venit pentru elevii de clasa a IX-a este pregătit de colegii lor din clasa a XII-a A (diriginte, prof. Adrian Gobej) şi va avea loc vineri, începând cu ora 18.00, la Centrul de Cultură şi Arte "George Topîrceanu", unde invitaţii sunt aşteptaţi cu o surpriză de proporţii - concert live Feli&Live Band! Vor fi prezente cadre didactice, iar juriul va fi format din elite, printre care şi câţiva absolvenţi ai acestui liceu, care au ajuns oameni de renume. După cum a promis dirigintele clasei organizatoare, balul de anul acesta va fi unul select, care va reflecta nivelul de pregătire al elevilor şi competenţa cadrelor didactice. Cât despre perechile concurente la "Miss&Mister", vor fi reprezentanţi de la fiecare clasă, după cum urmează: Tudor Banu şi Alexandra Parpală; Vlăduţ Marcu şi Ştefania Ene; Mihai Bănică şi Lavinia Pletea; Leontin Dobrin şi Mădălina Eşanu; Şerban Vitan şi Alexandra Luţă; Albert Olteanu şi Laura State; Claudiu Oprescu şi Ana Călin. Invitaţiile se vând la preţul de 25 lei, iar intrarea în sală se va face începând cu ora 17.30. Cei care vor să-i cunoască pe concurenţi pot accesa pagina online a evenimentului la adresa: https://www.facebook.com/balulbobocilor2016cnvv/

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It