Argesexpres.ro - Stiri Curtea de Arges
Fondat în 1999
duminic 28 iunie 2026 16:23

Au depus jurământul!

 

Ieri, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş, dr. Dan Manu şi vicepreşedintele Ion Mînzînă au participat la la ceremonia de depunere a jurământului militar de către elevii Şcolii Militare de Maiştri Militari şi Subofiţeri "Basarab I" Piteşti. Au depus jurământul 174 elevi din cadrul Ministerului Apărării Naţionale, Ministerului Afacerilor Interne şi din Administraţia Naţională a Penitenciarelor, iar la ceremonie au fost prezente şi familiile acestora. "Şcoala Militară de Maiştri Militari şi Subofiţeri a Forţelor Terestre <<Basarab I>> este o instituţie emblematică pentru judeţul Argeş. Îi felicit pe tinerii care au ales să urmeze cursurile acestei unităţi de învăţământ din judeţul nostru, dar şi pe membrii familiilor lor, care i-au susţinut în a lua o asemenea decizie. Le doresc sănătate şi mult succes!", a spus în alocuţiunea sa Dan Manu, preşedintele Consiliului Judeţean Argeş.

Ţi-a plăcut articolul? Atunci distribuie-l acum şi către prietenii şi partenerii tăi! Îţi mulţumim!

Pin It