A.D.I. SERVSAL s-a aliniat proiectului "Let's do it, Romania!"

Organizaţia A.D.I. SERVSAL, împreună cu EcoVoluntarii de la INGMED şi "Zimbrul" Carpatin au desfăşurat sâmbătă o acţiune de ecologizare pe Transfăgărăşan, înscrisă în cadrul programului naţional "Let's do it, Romania!". Cei 46 de voluntari care au participat au reuşit să colecteze peste 260 de saci cu deşeuri din zonele pe care le-au străbătut. Deşi cantitatea este mai mică decât cea din anii anteriori, oamenii încă abandonează deşeuri în munţi, fără să le pese de natură şi fără să-i intereseze cât de greu se face curăţenia în urma lor. "A fost mai puţin gunoi decât în anii anteriori, dar tot a fost, din păcate. Mai sunt zone care au rămas neacoperite şi unele în care nu s-a putut interveni", ne-a declarat directorul organizaţiei, Gabriel Moiceanu.
