A început distribuirea manualelor pentru anii terminali de liceu
Ministerul Educaţiei a anunţat că elevii din clasele a XI-a şi a XII-a deja au început să-şi primească manualele, care vor fi oferite gratuit începând cu acest an şcolar. Termenul-limită pentru livrarea celor aproximativ 3.600.000 de exemplare este data de 3 octombrie. Manualele vor fi disponibile gratuit atât pentru învăţământul în limba română, cât şi pentru cel în limbile minorităţilor naţionale.
