Trei mici gimnaste din Argeş, la preselecţiile "Românii au talent"!
Nicoleta Andrei ţinteşte tot mai sus, dovadă că în ultima vreme activităţile sale sunt din ce în ce mai dese şi de mai mare impact. Dacă mâine va avea loc la Curtea de Argeş acţiunea de tip FlashMove din cadrul Săptămânii Sportului European, astăzi, antrenoarea de gimnastică va merge cu trei dintre micile sale gimnaste la Craiova la o preselecţie în vederea participării la show-ul de televiziune "Românii au talent". Fetele - Roberta Nicolae (Piteşti), Ioana Achim (Curtea de Argeş) şi Alexandra Gavrilă (Bascov), toate în vârstă de 10 ani, vor evolua pe scenă cu diferite numere individuale de contorsionism. Şi pentru că este vorba despre un premiu consistent pus la bătaie, micuţele au şi o cauză pentru care se înscriu la acest show: îşi doresc din tot sufletul o sală unde ele şi colegele lor să poată face antrenamentele de gimnastică alături de Nicoleta Andrei. Noi le urăm succes celor trei argeşence şi aşteptăm cu nerăbdare veşti bune de la ele!
