Laureaţii concursului judeţean "Cei mai frumoşi argeşeni purtători ai costumelor populare"

Sâmbătă, la Goleşti, s-a desfăşurat Gala laureaţilor concursului judeţean "Cea mai frumoasă argeşeană şi cel mai frumos argeşean, purtători ai costumelor populare de sărbătoare". După deliberare, juriul a decernat premiile pentru locul I - Iulia Ştefania Onea şi Dan Octavian Gheorghe, din comuna Domneşti, locul II - Adriana Vintilă şi Radu Andrei Duinea, din comuna Priboieni şi locul III - Ioana Ivan şi Ionuţ Tuţea, din comuna Boteni. Menţiuni au primit Mihaela Iosif şi Marius Florentin Gutui, din comuna Corbeni, Maria Niculiţa Guinea şi Mihai Popescu, din comuna Brăduleţ şi Ioana Miu şi Gabriel Vîlcă, din comuna Cicăneşti. De asemenea, a fost acordat şi un premiu special al juriului, care i-a revenit perechii Ana-Maria Ciochină - George Dragoş Ionescu, din comuna Bogaţi. Felicitări şi mult succes în continuare în promovarea tradiţiilor şi costumelor populare naţionale!
