Vlăduţ Oprică a fost selectat pentru All Stars 3!
Vlăduţ Oprică, tânărul campion pe care vi l-am prezentat zilele trecute, a luptat week-end-ul acesta într-o competiţie extrem de grea. Este vorba de o gală de MMA, în cadrul căreia a evoluat o promoţie de profesionişti realizată de cei de la Romanian Xtreme Fighter (RXF). Cum era de aşteptat, corbeanul s-a calificat în primii 4 finalişti, după ce a participat la categoria 65 kg, sempi-pro, unde au fost 10 sportivi şi 5 meciuri. Cei patru luptători consacraţi care au fost prezenţi - Sandu Lungu, Ionuţ Atodiresei, Cristina Stanciu şi Adrian Preda - au selectat 4 concurenţi dintre cei care nu au pierdut prin manevre de subbmission sau KO şi au fost egali cu adversarul. "A fost un meci greu, în urma căruia m-am ales şi cu un ochi vânăt. Adversarul a fost un luptător bun. Pe mine m-a selectat Sandu Lungu pentru a face parte din echipa lui şi o să plec la antrenamente la sala pe care o are în Oradea, până în decembrie", ne-a declarat Vlăduţ cu entuziasm. În ultima lună a acestui an, el va lupta pentru premiul cel mare în show-ul RXF 26 MMA - All Stars 3. Cu mai multe detalii vom reveni într-una din ediţiile viitoare.
