Argeşenii s-au mobilizat pentru Dragoş: zeci de donaţii pentru tânărul grav accidentat ieri!
Se pare că tragediile ne fac să fim mai buni şi mai uniţi. Sutele de mesaje transmise de familia şi prietenii tânărului grav rănit ieri în accidentul de la Budeasa nu au rămas fără ecou. Argeşenii s-au mobilizat şi, în urma campaniei făcute online şi în presă, foarte mulţi au mers încă de astăzi de dimineaţă să doneze sânge pentru Dragoş Mateescu. Conform ultimelor informaţii, băiatul a fost operat şi stabilizat, dar starea lui este în continuare destul de gravă. Sperând cu tot sufletul la o minune, atât familia, cât şi prietenii şi-au exprimat recunoştinţa faţă de toţi aceia care au dat o mână de ajutor pentru menţinerea lui Dragoş în viaţă, fie ei din Argeș sau din București.
Chiar dacă astăzi au mers mulţi oameni să doneze pentru tânăr, bine ar fi ca mobilizarea aceasta să dureze cât mai multe zile, dat fiind că în toate spitalele din România este mare nevoie de sânge. De altfel, lupta fiului familiei Mateescu pentru supravieţuire nu s-a sfârşit şi cu siguranţă va mai avea nevoie de transfuzii. Pentru el urmează o nouă operaţie, de data aceasta la picioare. Mergeţi şi donaţi, fiindcă niciodată nu se ştie cine va fi următorul! În astfel de cazuri, viaţa celor din jur depinde în mare măsură de noi!

Sursă foto: https://www.facebook.com/dragos.mateescu.7?fref=ts
