Ioan Cozma, în Comitetul de Excelenţă Consulativ (C.E.C.)!
Luni a avut loc a doua întâlnire a Comitetului de Excelenţă Consulativ (C.E.C.), înfiinţat în data de 26 iulie la inţiativa preşedintelui Consiliului Judeţean Argeş, dr. Dan Manu. Nucleului iniţial i s-au mai alăturat rectorul Universităţii "Constantin Brâncoveanu", prof. univ. dr. Ovidiu Puiu şi managerul general "Dr. Oetker" Romania, Ioan Cozma. Comitetul de Excelenţă Consulativ (C.E.C.) are un caracter apolitic, societal şi îşi doreşte să dezvolte şi să găsească soluţii viabile pentru viitor, în domeniul administrativ, social, cultural şi economic. Din C.E.C. mai fac parte: Dumitru Chirleşan (rector Universitatea Piteşti), Constantin Stroe (PDG ACAROM), Gheorghe Badea (prim-vicepreşedinte CCI Argeş, EUROTEHNIC INDUSTRIES SRL), Virgil Dumitru (preşedinte AOA Argeş, Comesad), George Caval (preşedinte CCI Argeş), Denisa Popescu (poet) şi P.C. protosinghel Caliopie Cristian Ichim (reprezentant al Arhiepiscopiei Argeşului şi Muscelului). Acest grup se doreşte a fi lărgit cu personalităţi ale judeţului Argeş şi urmează a avea întâlniri periodice.
Subiectele dezbătute au vizat proiecte majore de interes judeţean din domenii precum cultură, educaţie, sănătate şi infrastructură. Preşedintele Manu a reiterat invitaţia membrilor C.E.C. de a participa sâmbătă, 3 septembrie, la Muzeul Goleşti, la manifestările dedicate "Zilei Fiilor şi Cetăţenilor de Onoare".

